ATRIA.SK | Internetový veľkoobchod

Buderus Logamax plus GB122 - 15i + Logalux S120 + Logamatic RC200

Kód: NC-30641
2 467,92 € –36 %
66377 buderus logamax plus gb122 15i logalux s120 logamatic rc200
2 467,92 € –36 % 1 566 € / ks
Predaj skončil

Detailné informácie

Podrobný popis

Buderus Logamax plus GB122 - 15i+ Logalux S120 + Logamatic RC200 + magnetický filter
Poznáte taktiež pod názvom Buderus Basic 15

Zostava Buderus Basic 15

Zostava Praktik obsahuje:

Kondenzačný kotol Logamax plus GB122 -15i

Nástenný plynový kondenzačný kotol Logamax plus GB122 je mimoriadne prispôsobivý:

 • spotrebuje iba toľko energie, koľko je potrebné
 • je vhodný pre existujúce prípojky
 • je kompaktný a hodí sa pre každú akokoľvek malú miestnosť

Menovitý vykurovací výkon: 15 kW

Účinnosť: 93 %

Hmotnosť: 34 kg

Rozmery: 710 x 400 x 300 mm (V x Š x H)

Pre zvyšné technické informácie kliknite na tento text

Prehľad výhod:

 • robustné a kompaktné kompletné riešenie
 • mimoriadne veľký rozsah modulácie
 • veľká energetická účinnosť: energetický štítok A+ s reguláciou ovládanou podľa vonkajšej teploty

Na prvý pohľad:

 • Mimoriadne prispôsobivý - veľký rozsah modulácie generuje vysoký komfort teplej vody a konštantné vykurovacie zaťaženie.
 • Efektívna prevádzka - dobrá izolácia výrobku sa postará o nízke tepelné straty. Spoločne s reguláciou riadenou podľa vonkajšej teploty je dosahovaná mimoriadne efektívna prevádzka (energetický štítok A+) a je zaručená nízka spotreba v pohotovostnom režime.
 • Kompaktný a flexibilne použiteľný - vďaka veľmi nízkej úrovni hluku dosahovanej pomocou dobrej a kvalitnej izolácie a jeho kompaktným rozmerom sa dá zariadenie nainštalovať v malých miestnostiach, ako je predsieň alebo chodba, kuchyňa a kúpeľňa.
 • Ďalšia výhoda - solídny, funkčný dizajn.

Zásobník teplej vody Logalux S120/5 W

Zásobník teplej vody s objemom 120 litrov v stacionárnom prevedení a s integrovaným výmenníkom tepla.

Úžitkový objem: 115 l

Charakteristika výkonu: 1,2

Trvalý výkon: 34 kW

Hmotnosť: 72 kg

Rozmery: 980 x 550 mm (V x Priemer)

Prehľad výhod:

 • Vysoký komfort ohrevu teplej vody pri priestorovo úspornej inštalácii.
 • Malá inštalačná plocha, keďže sa umiestni pod nástenný plynový kotol.
 • Termoglazúra DUOCLEAN MKT pre optimálnu hygienu pitnej vody.
 • Tepelná izolácia bez FCKW minimalizuje straty ochladením v stave pohotovosti.

Prehľad detailov:

 • Vykurovacie potrubie a nádrž zvnútra chránené proti korózii termoglazúrou Buderus Duoclean MTK a prídavnou horčíkovou anódou.
 • Vpredu s vekom s otvorom na ruku, ponorným puzdrom pre snímač teploty, vypúšťacím kohútom a izoláciou z polyuretánovej peny.
 • Interné potrubie (prípojky) z medených rúr.

Priestorový regulátor Logamatic RC200

Jasná a prehľadná orientácia v menu.

Využiteľný ako diaľkové ovládanie (v kombinácii s RC300).

Alebo ako regulátor s priaznivým pomerom ceny a výkonu pre max. jeden vykurovací okruh (s/bez zmiešavača), zásobník teplej vody a solárny ohrev pitnej vody.

Solárna optimalizácia pre teplú vodu.

Zjednodušené uvedenie do prevádzky vďaka konfiguračnému asistentovi.

Individuálne nastaviteľný časový program.

  Dodatočné parametre

  Kategória: Buderus
  Záruka: 2 roky
  Produkt nahradený novým: https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-122-15i-magneticky-odkalovac-logafix-3-4-/

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole:

  Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

  Nevypĺňajte toto pole:

  O spoločnosti 

  Spoločnosť Bosch Termotechnika je jedným z najväčších výrobcov techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete s obratom 3 miliardy eur. Ako dodávateľ systémových riešení si spoločnosť Bosch Termotechnika stanovila cieľ, úsporne a s ohľadom na životné prostredie zabezpečovať príjemné a útulné podmienky na bývanie a ohrev teplej vody.

  Bosch Termotechnika zahŕňa v oblasti tepelnej techniky nadnárodné značky Bosch (ktorý je nástupcom značky Junkers) a Buderus. S produktovým portfóliom zahŕňajúcim závesné i stacionárne kotly, vrátane tepelných čerpadiel a kogeneračných jednotiek, cez solárne systémy až po prietokové ohrievače teplej vody, ponúka Bosch Termotechnika perspektívne a energeticky účinné riešenia zlučiteľné so životným prostredím.

  Buderus

  Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

  Do Československej republiky sa kotly Buderus dovážali v minulosti cez podniky zahraničného obchodu, a tak v mnohých významných budovách, ako napríklad Kongresové centrum Praha alebo Ministerstvo zahraničných vecí SR Bratislava, zabezpečujú tieto kotly spoľahlivé vykurovanie i ohrev vody. Výnimkou nie sú ani kotly menších výkonov v rodinných domoch, ktoré pracujú viac ako 25 rokov.

  Ďalší rozvoj firmy, ktorý v konečnom dôsledku prináša vyššiu spokojnosť zákazníkov, je podporený faktom, že firma Buderus sa v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch.

  Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

  V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

  Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

  Logamatic 023 QF

  História 

  1731Na začiatku bola vysoká pec na drevené uhlie - v nej vyrábal od roku 1731 Johann Wilhelm Buderus I. liatinu, okrem iného platne do pece.

  1835 - Podnik J.W.Buderusa mal už päť železiarní a vyrábal kachle, ktoré už vtedy znamenali komfortné teplo. Odvtedy určuje Buderus trendy vo vykurovaní.

  1881 - Už v 19 storočí získal Buderus vynikajúcu povesť so stáložiarnymi kachľami. Tieto kachle boli pokladané za najspoľahlivejšie a najúspornejšie kachle na trhu.

  1898 - Prvé článkové liatinové kotly boli patentované a výroba prvých liatinových vykurovacích telies (radiátorov) mohla byť zahájená.

  1915 - Buderus vzbudil pozornosť a obdiv prvými veľkými olejovými kotlami a v roku 1930 sa mu ako prvému podarilo vyrobiť špeciálny olejový kotol.

  1950 - Od začiatku 50-tych rokov vyrába Buderus aj oceľové kotly.

  1958 - Kvôli potrebe komfortu zákazníkov priniesol Buderus na trh nový typ kotla Loganatherm. Išlo o kombináciu liatinového kotla s integrovaným zásobníkom teplej vody.

  1962 - Buderus predstavil prvé nástenné vykurovacie teleso - Buderus Juno Heizblock, ktoré vtedy znamenalo revolúciu v kúrenárstve.

  1977 - Buderus odpovedal na rok prvej olejovej krízy nízkotepelným vykurovacím systémom Ecomatic, ktorý potreboval až o 15 % menej energie.

  1981 - S prevzatím holandskej skupiny Nefit sa stal Buderus európskym lídrom trhu s ešte efektívnejšou kondenzačnou technológiou.

  1998 - 100 rokov po tom, čo železiarne Hirzenheim a Lollar obdržali prvý patent na novovytvorený článkový kotol, bol vyrobený v Lollari päťmiliónty liatinový kotol.

  2002 - Od začiatku solárnej technológie sa značka Buderus stala špecialistom na integráciu regeneratívnych energií vo vykurovaní.

  2003 - Tento rok znamenal prechod od vykurovania olejom ku kompaktným extrémne bezhlučným závesným konštrukciám v nízkotepelných a kondenzačných vyhotoveniach.

  2004 - Na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti Buderus dňa 13. mája sa rozhodlo o zlúčení aktivít v oblasti vykurovacej techniky spoločností Robert Bosch GmbH a Buderus. Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH je zapísaná v obchodnom registri 2. augusta.

  2005 - Buderus predstavil plynový kondenzačný kotol Logamax plus GB162s výkonom až 100 kW a mimoriadne kompaktným dizajnom. Pomocou ponúkaného príslušenstva je s ním možné realizovať kaskádu kotlov 400 kW s malými nárokmi na priestor.

  2008 - Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH bola s účinnosťou od 1. januára premenovaná na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si naďalej zachováva samostatnú identitu v porfóliu značiek.

  2011 - Aplikácia Buderus MyDevice ponúka úplne novú dimenziu tepelného komfortu: pomocou systému MyDevice je možné vykurovací systém pohodlne ovládať aj na cestách - jednoduchým potiahnutím prsta po displeji smartfónu.

  2014 - Revolučná invertorová technológia tepelých čerpadiel vzduch-voda umožňuje čerpanie energie zo vzduchu a jej premenu na teplo. Ponúka tak možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody.

  2015 - Buderus zavádza novú radu Titanium, ktorá spája najvyššiu úroveň energetickej účinnosti a systémovo prepojenú technológiu, v novom nadčasovom dizajne.

  2021 - Buderus oslavuje 290 rokov od jej založenia J. W. Buderusom.

  Ocenenia

  Inovácie firmy Buderus urýchľujú technický vývoj. Nadchýnajú nielen zákazníkov, ale aj medzinárodné odborné poroty. Potvrdzuje to množstvo ocenení za vývoj nových technológií Buderus.

  • Red Dot Award
  • iF Design Award
  • German Design Award
  • Design Plus powered by ISH

  Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.