ATRIA.SK | Internetový veľkoobchod

Predaj z oficiálnej slovenskej distibúcie

Výrobky Vaillant a Protherm predávame z oficiálnej slovenskej distribúcie

 

Žiadny šedý dovoz! O čo teda ide?

 

Výrobca kondenzačných kotlov Vaillant a Protherm vyrába na európske trhy viacero verzií týchto kondenzačných, alebo plynových kotlov. 

 
Tieto verzie rovnakých zariadení sa voči sebe veľakrát líšia. Môžu byt prispôsobené na konkrétny trh, to znamená, že spĺňajú iné technické parametre a normy vyžadované inými krajinami EU. Napríklad iný tlak plynu, riešenie dymovodu, bezpečnostných parametrov, alebo dodávané iné príslušenstvo.
 
Niektorí predajcovia a rôzne internetové obchody môžu tieto výrobky kúpiť priamo od výrobcu a ponúkať ich s inými technickými parametrami určené pre iný trh, ako slovenský, alebo český. 
 
 

Ako spoznám že e-shopy ponúkajú kotly Protherm a Vaillant nie určené pre náš slovenský trh? 
 
Na internetovom obchode sa nenachádza žiadny originálny fotografický a dokumentačný obsah od výrobcu. 
To znamená, že e-shop nemá originálne fotografie výrobkov Protherm a Vaillant.
Nemá ku výrobkom zverejnené žiadne technické parametre s popisom od výrobcu.
(e-shop nemá povolenie od výrobcu tieto materiály zverejňovať)

 

Sídlo a fakturačná adresa internetového obchodu je v inej krajine, ako Slovensko hoci ponúka výrobky v našich krajinách. 

 

Častokrát veľmi podozrivá ponuka.

 
 
Ako je to s reklamáciou kotla Protherm a Vaillant  nevhodného pre slovenský a český trh?
 
Hlavná nevýhoda spočíva v tom, že kotol nie je možné reklamovať u výrobcu, ale len cez daného predajcu. Títo musia zo zákona poskytovať servis, ktorý väčšinou prebieha cez neautorizované servisné firmy. S reklamáciami u týchto predajcov často bývajú problémy. Títo predajcovia niekedy majú v obchodných podmienkach vyhradenú dlhšiu dobu na reklamáciu. Kotol je možné nechať opraviť aj v autorizovanom servise, ale túto opravu si majiteľ musí uhradiť sám.
Kvôli problémom s reklamáciami predajcovia často menia prevádzkovateľa a stáva sa, že až sa vám prístroj pokazí, váš predajca už nemusí existovať. Domáhať sa záručného servisu potom môže byť náročné.
Predajcovia tiež môžu mať upravenú štandardnú dobu záruky z dvoch rokov na kratšiu. Kotol môže byť u nich predávaný v zvláštnom režime zákona ako bazárový.
 
 
Iné kondenzačné a plynové kotle iných značiek(okrem vyššie uvedených) sa u nás nevyrábajú. Typ pádom je veľmi nepravdepodobné ponúkanie takýchto šedých dovozov. 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.