ATRIA.SK | Internetový veľkoobchod

Protherm MiGo

Kód: 0020197231
260 € –14 %
Screenshot 109
260 € –14 % 222,48 € / ks
Predaj skončil

Detailné informácie

Podrobný popis

Protherm MiGo
- priestorový regulátor pre diaľkové ovládanie cez internet prostredníctvom mobilnej aplikácie
- vyžaduje sa Wi-fi pripojenie

Regulátor MiGo je cez Wi-Fi sieť pripojený na internet a riadi váš eBus kotol cez zbernicu eBus. Pomocou aplikácie na smartfóne alebo web aplikácie môžete riadiť váš vykurovací systém cez internet  z ktoréhokoľvek miesta na svete. MiGo dokáže získavať dáta z internetu (napr. vonkajšiu teplotu) a dokáže získavať vylepšenia programu a obnovovať firmware. 

Prístup na regulátor MiGo je možné zdieľať medzi viacerými užívateľmi na ich smartfónoch; to znamená, že každý člen rodiny je schopný riadiť vykurovací systém. Pomocou jednej aplikácie je tiež možné riadiť viacero regulátorov MiGo nainštalovaných v rôznych domoch.
 
Regulátor MiGo dokáže riadiť jeden vykurovací okruh (podlahové kúrenie alebo radiátory) a súčasne prípravu teplej vody cez užívateľsky nastavené časové programy s možnosťou okamžitej zmeny požadovaných hodnôt mimo program.  Regulátor MiGo sa dodáva s držiakom s inštaláciou na stenu alebo s držiakom s podperou na umiestnenie na stôl alebo inú vodorovnú plochu (polička, nábytok...). 
 
Čierno-biely displej využíva technológiu elektronického papiera ponúkajúca vynikajúci kontrast umožňujúci ľahkú čitateľnosť údajov na displeji. Displej na regulátore MiGo nespotrebúva energiu pri konštantnom zobrazení, energia sa spotrebúva len pri zmene hodnôt na displeji 
Takto sa spotreba energie zredukovala takmer na nulu. 
 
Na zmenu požadovanej teploty v miestnosti stačí len jednoduché  stlačenie tlačidiel so znakom plus alebo mínus, pričom požadovaná hodnota sa zobrazí na displeji vpravo. Tučne zvýraznená hodnota vľavo zobrazuje aktuálne nameranú teplotu v miestnosti.
 
Aplikácia pre smartfóny bola navrhnutá tak, aby mohli používatelia jednoducho a okamžite zmeniť svoje požiadavky na komfort. Aplikáciu je možné stiahnuť pre iOS a Android smartfóny z Google Play alebo Appstore. Aplikácia ponúka jednoduchý prístup k informáciám o vykurovaní a teplej vode (stav kotla, poruchy, vonkajšiu / vnútornú teplotu, spotrebu energie ...) a k nastaveniu parametrov (systémový režim kotla, časový program, okamžitá zmena nastavenia – manuálne zmenená hodnota, komfortné funkcie ako sú režim Mimo domov a jednorazový ohrev teplej vody. Počas prvého spustenia aplikácie sa spustí krátky dotazník, pomocou ktorého sa zadefinuje týždenný program vykurovania zohľadňujúci zvyky a životný štýl rodiny. 
 
Okrem tohto základného programu je tiež možné vytvoriť viacero týždňových programov zohľadňujúcich rôzne situácie (bežný život, prázdniny …). Na displeji je možné zobraziť graf spotreby energie s priebehom teplôt aktuálnej a požadovanej počas dňa, mesiaca alebo roku. Tým sa umožňuje porovnávanie spotreby na mesačnom alebo ročnom základe. 
 
Na reguláciu vykurovania používa MiGo údaje o vonkajšej teplote z internetu a tiež údaje o potrebe tepla na vykúrenie domu z predchádzajúcich období. Už po dvoch týždňoch prevádzky regulátora   s kotlom dokáže MiGo vďaka e-bus komunikácii presne určiť kedy a s akým výkonom sa má spustiť kúrenie, aby sa dosiahla požadovaná teplota v požadovanom čase podľa časového programu. 
 
Parametre
 • napájanie: 3 x 1,5V (AAA)
 • životnosť batérií: cca 2 roky
 • krytie: IP20
 • trieda ochrany: III
 • teplota prostredia: do 50 °C
 • nastaviteľný rozsah teploty: 7 až 30 °C
 • prenosová frekvencia: 868 MHz
 • vyžarovací výkon vysialača: +10 dBm
 • kategória prijímača: 2
 • max. dosah vo voľnom priestranstve: 100 m
 • max. dosah v budove: 25 m
 • výška regulátor/wi-fi modul (mm): 83/83
 • šírka regulátor/wi-fi modul (mm): 105/83
 • hĺbka regulátor/wi-fi modul (mm): 26/26
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: regulácie Protherm
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.2 kg
Prevedenie termostatu: drôtový
Napájanie: z el. siete, z kotla
Programovanie: týždenný program
EAN: 8586016484314
Rozmer balenia (mm): 275 x 285 x 80

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
F Avatar autora 9.3.2023 08:23
Dobrý deň, je vaša predajná cena regulátora Protherm MiGo 255,84 Eur správna? Uvádzate totiž nesprávnu cenníkovú cenu 325 Eur, cena u výrobcu je 260 Eur s DPH.
Odpovedať
R Avatar autora 9.3.2023 08:23
Dobrý deń, áno cena je správna. Pekný deň.

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.