ATRIA.SK | Internetový veľkoobchod

mirelon

Mirelon je obchodná značka (chránená ochranná známka) izolačného materiálu z odľahčeného penového polyetylénu s uzavretou bunkovou štruktúrou, ktorý sa využíva prevažne ako tepelná izolácia do +90 °C pre svoju nízku tepelnú vodivosť. Pena je ohybná a pružná. Nemá tendenciu nasiaknuť vodou, ľahko sa tvaruje, je chemicky odolná, bez vplyvu na životné prostredie a hygienicky vyhovujúca. Látka je veľmi horľavá a patrí do skupiny C1.

 

Využitie

Mirelon sa používa ako tepelný izolátor. Obkladajú sa s ňou múry budov, ktoré sú potom energeticky menej náročné na vyhrievanie. Ďalším široko rozšíreným použitím je izolácia rúriek na ochrana pred ich poškodením a tepelnou výmenou s okolím. Menšie rúrky je možné do ochranného obalu navliecť, u väčších sa používa systém ovíjadla. Izolačná pena sa využíva aj na tepelnú izoláciu podláh, kam sa vkladá na betón ako podložka pre plávajúce podlahy s absorpciou zvuku okolo 17 dB.

Medzi alternatívne využitie patrí mäkká výstelka na prepravu alebo balenie tovaru, alebo ako ochrana na zbrane pri bojových hrách LARP.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie