ATRIA.SK | Internetový veľkoobchod

gorenje

Gorenje je veľký slovinský výrobca bielej techniky. So 4% podielom na trhu je jedným z ôsmich najväčších výrobcov domácich spotrebičov v Európe. Spotrebiče sú predávané pod vlastnými značkami spoločnosti GorenjeMoraAtagPelgrimEtnaKörting and Sidex a sú vyrábané v hlavnom výrobnom závode vo Velenje, rovnako ako spotrebiče na varenie v závode Mora Moravia v Mariánskom Údolí v Česku či chladničky a mrazničky v závode vo Valjeve v Srbsku.

 

                                                     

 

V roku 1950  v malej dielni, kde ašpirujúci a odhodlaný tím mladých nadšencov začal vyrábať domáce spotrebiče. Pravdepodobne sa neodvážili snívať, že sa z ich projektu jedného dňa stane spoločnosť s globálnym dosahomMomentálne, po 70 rokoch, tu pracuje viac ako 50 000 zamestnancov.

 

V roku 1958 začalo Gorenje vyrábať sporáky a pece na tuhé palivá s názvom „Tobi“. Výroba sa ale čoskoro presunula na elektrické modely. Gorenje začalo rozširovať svoju sieť v roku 1965, kedy ako prvý poskytovateľ práčok v vtedajšej Juhoslávii začalo vyrábať prvé licencované automatické práčky pre taliansku značku Rex Zanussi a len o dva roky neskôr začala výrobu svojej vlastnej značky. Tím čoskoro zistil, že ponuka veľkých domácich spotrebičov nie je úplná bez chladiacich zariadení. V 60. rokoch preto začala improvizovanú výrobu kompresorovej chladničky po vzore tej francúzskej.

 

Gorenje bolo vždy známe svojím vlastným dizajnom a pravidelnú spoluprácou s prvotriednymi dizajnérmi. Na začiatku roka 2000, bola prvou spoločnosťou v obore, spolupracujúca s uznávaným grafickým štúdiom Pininfarina. 

Neskôr Gorenje prizvalo k spolupráci na zaujímavých projektoch aj iné zvučné mená dizajnového sveta, okrem iného Karima Rashida, Ita Morabito (značka Ora-Ïto), Niku Zupanc či Philippa Starcka. Gorenje tiež spolupracuje sa značkou Volkswagen a vyrába modely chladničiek zo špeciálnej edície Gorenje Retro. Tím si veľmi skoro uvedomil dôležitosť estetiky, a preto pred 50 rokmi založil oddelenie interného dizajnu. Pretože hlavným cieľom Gorenje bol užívateľsky prívetivý dizajn, neskôr začalo spolupracovať s poprednými dizajnovými štúdiu.

 

Najväčší svetoví inovátori už 3 000 rokov vedia, aké dôležité je čerstvé jedlo pre naše zdravie a pohodlie života. Vďaka inovatívnym objavom dôležitých vedcov, ako sú Cullen a Linde, môžeme skladovať potraviny niekoľko týždňov bez špeciálnej starostlivosti. Slovinci tak môžu byť hrdí na spoločnosť, ktorá je svetovým výrobcom chladničiek.

Gorenje – firma , ktorá sa podieľa na rade inovatívnych projektov v globálnom meradle a vo všetkých oblastiach domácich spotrebičov.         

 

Väčšina spotrebičov má nemecké či talianske korene. Značka Gorenje však pochádza zo Slovinska a na svoj pôvod je patrične hrdá. A má prečo, ako dokazuje aj množstvo získaných ocenení vrátane prestížnej Red Dot Design Award. S produktmi Gorenje sa stretnete hlavne v kuchyniach a kúpeľniach. Nie je najmenší problém si spotrebičmi s logom tohto výrobcu vybaviť celú domácnosť od chladničky a mrazničky cez sporák s odsávačom pár až po mikrovlnnú rúru s grilom.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie